Press "Enter" to skip to content

Vandens žarnos sodui: kaip pasirinkti tinkamiausią?

Tie, kas turi kaimą, sodybą ar net ir nedidelį vienkiemį, tikrai pritars, kad įvairių ūkio darbų jiems tikrai netrūksta. O dauguma jų neįsivaizduojami be vandens bei nuolatinio laistymo. Jeigu turite daržus, šiltnamius ir auginate įvairias daržoves ar augalus – jums reikia pasirūpinti tinkamu jų laistymu. O tam labiausiai pravers tinkamai parinktos specialios vandens žarnos.

Daugelis sodo naujakurių pastebi, kad dabar ypač didelis laistymo žarnų pasirinkimas ir visada kyla pagunda nusipirkti tiesiog pigiausią. Tačiau net ir nedideli kainos ir kokybės skirtumai tikrai turės didelės įtakos prekės tarnavimo laikui ir naudojimosi paprastumui.

Vandens žarnos gali būti pačios įvairiausios, tai ir lanksčios žarnos, ir PVC žarnos, ir net žarnos garui. Tiesa, pastarosios labiau pasitarnauja karšto vandens ir garų transportavimui ir paprastai naudojamos tik su pramoniniais įrenginiais. Žarnos garui yra slėginės, todėl paprastiems sodo laistymo darbams nėra reikalingos.

Geros vandens žarnos turėtų tarnauti bent jau 5 – 10 metų. Įsigydami pigias, rizikuojate jas keisti kasmet dėl atsiradusio nesandarumo, puvimo ar įvairių įtrūkimų. Į ką atkreipti dėmesį, norint įsigyti kokybišką produktą?

  • Žarnos ilgis. Daugelis sodo šeimininkų vis dar galvoja, kad geriau įsigyti vieną, bet tikrai ilgą žarną ir naudoti ją visose savo valdose. Tačiau pasvarstykite apie tai, kad labai ilgos žarnos užima daugiau vietos, jas sunkiau tampyti, o artėjant žiemos sezonui, jas bus sunkiau nusausinti. Išsimatuokite savo kiemo erdvę ir optimaliai parinkite žarnos ilgį.
  • Žarnos medžiaga. Viena iš populiariausių ir patikimiausių medžiagų yra guma. Nors dabar smulkiems sodo laistymo darbams gana plačiai naudojamos ir lanksčios žarnos ir PVC žarnos, vis dėl to guminė tarnaus jums ilgiausiai.
  • Žarnos skersmuo. Kuo didesnis skersmuo bus – tuo daugiau žarna perneš vandens. Tačiau reikia įvertinti ne tik srautą, bet ir slėgį, kad jis nebūtų per didelis. Taip pat platesnės žarnos yra sunkesnės. Nedidelio skersmens žarnos nėra tinkamos naudoti su įvairiais antgaliais ar purkštukais, kuomet reikalingas didesnis vandens slėgis (pavyzdžiui, automobilio plovimui).